Warto sprawdzić

Co należy wiedzieć przed zakupem bramy garażowej?

 

Nie zależnie od tego, czy to nowa budowa, czy renowacja, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań przed zakupem nowej bramy garażowej.
Czy są to względy bezpieczeństwa czy kwestia wygody - to nie tylko wymagania techniczne muszą być sprecyzowane, ale także kwestie wzornictwa.

Entrematic zapewnia indywidualne wyposażenie, inteligentne rozwiązania instalacyjne i niezliczone możliwości wariacji bram garażowych Normstahl. Dzięki ponad 70-letniemu doświadczeniu. możesz mieć pewność, że mamy odpowiednie rozwiązanie do każdego budynku. 

Jeżeli rozważysz poniższe kwestii przed dokonaniem zakupu, nasi Partnerzy Handlowi udzielą Ci szczegółowej porady i dostosują rozwiązanie odpowiednie do Twoich potrzeb:
 

 

 
1) Ile wolnego miejsca mam przed garażem, aby swobodnie otwierać i zamykać bramę?

Czy chcę mieć bramę segmentową, gdzie można wykorzystać całe miejsce przed garażem i która może być instalowana w miejscach gdzie nie ma zbyt wiele miejsca? A może przed garażem jest wolny i niewykorzystywany obszar, wystarczający, aby zainstalować bramę uchylną która podczas otwierania wysuwa się do przodu. 

 
2) Czy kwestie środowiskowe są dla mnie ważne, w tym oszczędność energii cieplnej?

Jeżeli kwestia ochrony środowiska jest ważna, a brama garażowa powinna być ocieplona, szczelna, a ponadto powinna mieć maksymalne parametry izolacyjności cieplnej, to wszystkie bramy sekcyjne Normstahl są idealnym rozwiązaniem, dzięki izolowanym termicznie panelom. Sekcje grubości 42 mm, wypełnione pianką pozwalają zaoszczędziś nie tylko czas, ale i pieniądze potrzebne na ogrzanie budynku. 

 
3) Czy wygląd bramy garażowej jest dla mnie ważnym aspektem? Czy powinna współgrać z otoczeniem oraz czy chcę mieć możliwość wyboru spośród wielu opcji związanych z wyglądem bramy?

Jeżeli są to ważne kwesti dla Ciebie, to oferta firmy Entrematic jest trafionym rozwiązaniem. Będziesz rozpieszczony możliwościami. Nasze bramy garażowe zapewniają niezliczone możliwości pojektowe , począwszy od różnych wykończeń i modeli, aż po przeszklenia i elementy design. Czy kolor bramy powinnien pasować do koloru okien? Żaden problem. Oferujemy prawie każdy kolor z panelty RAL i NCS. Nasz konfigurator bram garażowych Normstahl szybko i w prosty sposób pomoże wybrać idealnie dopasowaną bramę. Skonfiguruj bramę swoich marzeń!
 

4) Czy gwarancja długoterminowa jest dla mnie ważna?

Zużywalne części często są wyłączone z gwarancji. Nie u nas. Dajemy Ci do 10 lat warunkowej gwarancji na wszystkie części bramy, w tym jej powierzchnię. Ponadto masz 5 lat gwarancji warunkowej na części mechaniczne i 2 lata na elektronikę. Więcej informacji w Warunkach gwarancji.

 

5) Jak ważny dla mnie jest wysoki poziom ochrony przed włamaniem do garażu?

Czy mam zamiar przechowywać w garażu wartościowe przedmioty, jak np. wartościowy rower lub motocykl? Czy garaż jest połączony bezpośrednio z domem? Bramy garażowe serii Normstahl Superior 42, można opcjonalnie doposażyć w certyfikowaną przez holenderski instytut SKG ochronę antywyważeniową, zgodną z normą NEN 5096 klasy 2.

 
6) Czy aspekty bezpieczeństwa bramy garażowej są dla mnie istotne?

Osłonięte rolki, szyny jezdne i sprężyny naciągowe znacząco zmniejszają ryzyko urazów. Chronią przed zranieniem nawet najmniejsze rączki. Bramy garażowe serii Normstahl Superior 42 są (prawie) jedynymi bramami garażowymi na rynku, które oferują dodatkowe środki bezpieczeństwa. Bramy automatyczne Normstahl są ponadto certyfikowane przez TUV i posiadają logo GS. Większe bezpieczeństwo to nasz standard. Bramy garażowe Normstahl zapewniają ochronę palców przed przytrzaśnięciem, ochronę przed pęknięciem sprężyny oraz wykrywanie przeszkody.

 
7) Jak często korzystam z garażu?

Czy garaż jest często wykorzystywany jako punkt dostępowy? Drzwi przejściowe zainstalowane w bramie sekcyjnej górnej sa idealnym rozwiązaniem, gdy nie musisz otwierać całej bramy. Bramy sekcyjne boczne Normstahl są również optymalnym rozwiązaniem, dzięki funkcji częściowego otwarcia. 

 
8) Czy komfort jaki niesie brama automatyczna jest dla mnie bardzo ważny?

Chyba tylko kilka rzeczy jest bardziej irytujących od wysiadania z samochodu podczas ulewy lub śnieżycy, aby ręcznie otworzyć bramę. Pozwój sobie na odrobinę wygody jaką niesie fakt posiadanie zdalnego sterowania bramy. Twoja brama garażowa Normstahl otwiera się automatycznie za naciśnięciem jednego przycisku (nawet z oddali), dzięki czemu możesz wrócić do domu suchy.

 
9) Czy potrzebne mi jest odblokowanie awaryjne z zewnątrz?

Jeżeli Twoja brama garażowa jest otwierana przez automat, należy upewnić się, że masz dodatkowe wejście do garażu, w przypadku awarii zasilania. Jeżeli jednak nie posiadasz alternatywnego wejścia, sugerujemy doposażenie bramy w otwierania awaryjne z zewnątrz. Opcja ta jest dostępna dla wszystkich bram garażowych Normstahl.

 
10) Ile pieniędzy planuję wydać na bramę garażową?

Czy jestem gotów wydać trochę więcej pieniędzy na trwałą i nowoczesną bramę segmentową? Łączą one w sobie wiele zalet, takich jak ochrona przed utratą energii i przestrzeni. Bramy uchylne są ogólnie tańsze, jednkaże należy liczyć się z kilkoma ograniczeniami, jak np. utrata przestrzenie przed garażem. 

 

Kliknij i w prosty sposób skonfiguruj swoją bramę.

doorfinder-background