Najczęściej zadawane pytania

 

 

 • Czy można przed montażem bramy położyć posadzkę w garażu?

Dla bram uchylnych, posadzka musi być gotowa przed montażem bramy; bramy uchylne w standardzie dostarczane są z progiem dolnym, który musi być osadzony na gotowej posadzce.

W przypadku bram segmentowych górnych posadzka również powinna być gotowa przed montażem. Jeżeli nie jest, na montażyście spoczywa odpowiedzialność za właściwe ustalenie wysokości, na której ma być zamontowana brama (z uwzględnieniem ew. grubości kleju, płytek itp.)

Przy bramach bocznych posadzka również jest wymagana – dotyczy to obydwu rodzajów prowadzenia, zarówno szyny „U”, jak i szyny renowacyjnej.

 • Co należy zrobić gdy brama lub automat przestały działać?

Posiadamy dużą sieć certyfikowanych, przeszkolonych i profesjonalnych dystrybutorów, którzy będą szczęśliwi mogąc Państwu pomóc. Kliknij tutaj aby odszukać dystrybutora.

 • Jak długa jest gwarancja na produkty Entrematic?

Entrematic oferuje 10- letnią, warunkową gwarancję na większość bram sekcyjnych górnych oraz bramy sekcyjne boczne, pod warunkiem wykonywania przeglądów gwarancyjnych. 5-letnią gwarancją objęte są bramy segmentowe Normstahl Base 42, Normstahl BaseMatic 42. Gwarancja 2-letnia dotyczy bram przemysłowych, uchylnych oraz bram Normstahl Smart+40. 

Automaty serii Normstahl Magic 600 i 1000 są objęte 2-letnią gwarancją na części elektroniczne i 5-letnią na części mechaniczne.

Więcej informacji w Warunkach Gwarancji.

 • Czy brama powinna być montowana przed czy po tynkowaniu?

Generalnie bramy segmentowe górne montuje się po wykonaniu tynków na węgarkach garażu. Wyjątkiem są bramy uchylne oraz sekcyjne boczne, które mogą być montowane w nieotynkowanych garażach.
 

 • Co oznacza standardowy wymiar?

Wymiary standardowe zostały ustalone na podstawie najpopularniejszych wymiarów garaży Klientów. Pozwala to produkować bramy bardziej wydajnie i efektywnie, a co za tym idzie, w atrakcyjniejszym cenach. Generalnie bramy w standardowych wymiarach nie mają docinanych sekcji, co głównie ma miejsce w bramach pod wymiar. Aczkolwiek, niewymiarowe garaże nadal powstają, np. podczas renowacji, kiedy konieczne są niestandardowe rozwiązania. Szerokość i wysokość bram segmentowych Normstahl Superior 42 i Normstahl Superior+ 42 można wykonać co do 1 mm.

 • Jaka jest różnica pomiędzy bramą uchylną a segmentową?

Płaszcz bramy uchylnej składa się z jednej części. Kiedy brama otwiera się, dolna część płata bramy unosi się i wystaje poza garaż, a więc potrzebne jest miejsce przed otworem garażowym, aby można było operować bramą. .

Bramy segmentowe górne składają się z kilku paneli (sekcji), które w całości stanowią płaszcz bramy. Połączone są między sobą za pomocą zawiasów. Przewaga bram segmentowych nad uchylnymi jest taka, że pierwsze otwierają sie pionowo do góry, zatem nie jest potrzebne wolne miejsce przed otworem garażowym. Wszystkie panele bram segmentowych Normstahl są izolowane pianką poliuretanową, a także nie posiadają mostków termicznych, co daje im zdecydowaną przewagę nad bramami uchylnymi.
 

 • Jaka jest różnica między bramą segmentową górną a boczną? Jakie są zalety i wady?

W bramach segmentowych górnych, sekcje umieszczone są jedna pod drugą, poziomo, tak aby brama mogła się otwierać pionowo do góry.  Jak sama nazwa wskazuje, bramy segmentowe boczne otwierają się na bok, w lewo lub prawo. Sekcje zainstalowane są pionowo, jedna za drugą. Każda brama segmentowa ma swoje zalety i ma swoje zastosowanie w różnych sytuacjach konstrukcyjnych. 

Bramy segmentowe boczne są zazwyczaj instalowane w garażach, w których przestrzeń na suficie jest już wykorzystywana do innych celów. Ponadto posiada ona równiez funkcję częściowego otwarcia.

Bramy segmentowe górne, zapewniają dużo miejsca wewnątrz jak i przed garażem. Pozwalają również na wykorzystanie prawie całego otworu garażowego zarówno na szerokości jak i wysokości. 
 

 • Jak wykorzystywane są mostki przeładunkowe?

Mostki przeładunkowe wykorzystywane są do załadunku i rozładunku samochodów ciężarowych. Niwelują one różnice w poziomach między przestrzenią ładunkową pojazdu a rampą. Różne rozwiązania dla mostków przeładunkowych stosowane są dla różnych wymagań.
 

 • Gdzie można zakupić produkty Normstahl?

Produkty marki Normstahl można zakupić u jednego z naszych dealerów. Nasza sieć dystrybucji oraz Autoryzowanych Punktów Serwisowych dostępna jest tutaj. Możesz nam również wysłać e-mail, a w odpowiedzi otrzymasz dane kontaktowe naszych lokalnych Partnerów Handlowych.
   

 • Czy automatyczne bramy Normstahl można otworzyć przy braku zasilania? Jeżeli tak, to w jaki sposób?

Oczywiście zawsze można otworzyć automatyczną bramę garażową od wewnątrz garażu. Jednakże, jeżeli nie ma oddzielnego wejścia do garażu, zalecane jest wyposażenie bramy w dodatkowe wysprzęglenie bramy z zewnątrz. Ważne, aby opcja ta była poprawnie zainstalowana oraz testowana podczas przeglądów bramy, tak na wszetki wypadek.

 

 • Co to jest wysprzęglenie awaryjne?

Wysprzęglenie awaryjne jest istotne w przypadku automatycznych bram garażowych, a ponadto garaż nie posiada dodatkowego wejścia. Pozwala ono na ręczne otworzenie bramy garażowej z zewnątrz w przypadku awarii zasilania.
 

 • Czy automatyczne bramy Normstahl cofną się, po napotkaniu na przeszkodę?

Tak, wszystkie napędy do bram garażowych Normstahl automatycznie zatrzymują proces zamykania bramy i z powrotem otwierają, gdy tylko napotkają na przeszkodę. Dzięki tej funkcji nic nie "utknie" i nikt nie zostanie zraniony. 
 

 • Czy bramy Normstahl mogą być zainstalowane w każdym garażu?

Tak, jeżeli tylko zachowane są minimalne wymiary dla przestrzeni bocznej, nadproża i głębokości garażu dla wybranego wariantu bramy. Aczkolwiek, różne bramy garażowe Normstahl, oferują rozwiązania dla praktycznie każdej sytuacji. Wyślij do nas e-mail lub zadzwoń. Jesteśmy zawsze gotowi do pomocy.
 

 • Co to są drzwi garażowe boczne?

Drzwi garażowe boczne instalowane obok bramy garażowej, również zapewniają dostęp do garażu. Zaletą jest to, że brama garażowa nie musi być otwierana za każdym razem, gdy nie ma takiej potrzeby. Wszystkie drzwi boczne do garażu mogą mieć wygląd dopasowany do bramy garażowej.
 

 • Co to są drzwi przejściowe?

Drzwi przejściowe zintegrowane w skrzydle bramy, zapewniają dostęp do garażu bez konieczności otwierania całej bramy garażowej.Takie rozwiązanie jest często stosowane, kiedy nie ma wolnego miejsca na drzwi boczne, a z drugiej strony często korzysta się z garażu, ale jednocześnie nie ma potrzeby otwierania całej bramy za każdym razem. Niski próg w drzwiach przejściowych nie stwarza niebezpieczeństwa potknięcia się i można wygodnie przemieszczać się.

 
 • Czym jest ochrona palców przed przytrzaśnięciem?

Ochrona przed przytrzaśnięciem palców oznacza, że energomiczna budowa paneli powoduje wręcz wypychanie palców na zewnątrz podczas pracy bramy. Nigdy nie ma luk, w które palce mogły by być wsunięcie, a w efekcie utknąć. Ochrona przed przytrzaśnięciem palców zapobiega zatem możliwym urazom.